تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

وان شات وان‌شات جایی برای رهایی | ریحانه صولتی

• شروع کننده موضوع دل آرا
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 86
  • پاسخ ها 1
گوینده آزمایشی
مقام‌دار آزمایشی
نام اثر : جایی برای رهایی
نویسنده : ریحانه صولتی

خلاصه
زمان می‌گذرد؛ و منتظرمان نمی‌ماند. اگر با او همراه نشویم، برای همه چیز دیر می‌شود.
کلید همراه شدن چیست؟

آخرین ویرایش:
گوینده آزمایشی
مقام‌دار آزمایشی
گوشه‌ای از جنگل را برای ایستادن انتخاب کردم. در آن گوشه، زیر پایم سنگی است که درون رودخانه قرار دارد؛ و ماهی‌های بزرگ و کوچک، با مسیر حرکت روخانه همراه می‌شوند و به سفر تابستانه‌ی خود می‌پردازند.
به درختی خیره می‌شوم که شاخه‌اش کج شده و خود را در رودخانه می‌نگرد. با تماشای خود، شور و اشتیاق زندگی را در وجودش احساس می‌کند. زیبایی‌هایی را می‌بیند که پیش از این، در دیگر شاخه‌ها دیده بود.
پشیمان است که زودتر از این‌ها، ارزش خود را نمی‌دانسته. حالا که شکسته و در آستانه‌ی جدا شدن از درخت است، برای همه چیز دیر شده.
من اما تصمیم گرفتم که از دیر شدن‌ها پیشگیری کنم. برای همین است که در این تیر ماهِ عمرم، به این‌جا آمدم.
صدای رودخانه، امید را در دلم زنده و صداهای مزاحم ذهنم را خاموش می‌کند.
آب پاکش، همان‌طور که لکه‌ی گل را از روی لباسی پاک می‌کند، فکرهای منفی ذهن من را هم می‌شوید و با گذر رودخانه همراه می‌کند.
 تمام حس‌های بد و فکرهای آزار دهنده‌ام را در آغو*ش می‌گیرم و در آب روان، رها می‌کنم. گذر رودخانه، این‌بار، منِ گذشته را هم با خود می‌برد و من سبک‌تر از همیشه روی این کره‌ی آبی، ایستاده‌ام. رهاتر از هر لحظه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا