تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

| بازی‌های تقویت هوش نوزادان - تولد تا ۳ ماهگی|

مدیر بازنشسته
کاربر انجمن
_____°•○•°•○•°•○•°•○•°_____
یَا أَقْرَبَ مِنْ كُلِّ قَرِیبٍ

سلام و نور
از اسم تاپیک مشخص ِکه قراره از چه نوع بازی های صحبت کنیم.
پس بی مقدمه میریم سر اصل مطلب 😎
فقط قبل از ارسال پست به قوانین بخش توجه نمائید.

با تشکر

🌸🍃

بازی شماره ۱:
” کوچولوی نازم،خیلی دوست دارم! “

تحقیقات نشان می دهد :هرچه نوزاد را بیشتر در آغو*ش بگیریم،نوازش کنیم و محبت مان را به او ابراز کنیم،وقتی بزرگ می شود،بیشتر احساس امنیت و استقلال می کند و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند.

– این بازی پیوند میان شما و نوزادتان را محکم تر می کند.

نوع بازی :

• نوزادتان را آغو*ش بگیرید و او را با ملایمت به چپ و راست حرکت دهید.
  • همین طور که دارید او را حرکت می دهید،با لحن ملایم و آهنگین به او بگویید” محکم میگیرمت توی بغلم و نازت می کنم.آخه خیلی دوستت دارم”.
  • وقتی به کلمه “دوستت” رسیدید،جایی از بدنش را ببوسید.مثلا سر یا بینی یا انگشت پایش.
  • وقتی فرزندتان بزرگتر شود، ممکن است دوست داشته باشد باز هم با همدیگر این بازی را بکنید.
برگرفته از سایت کودک فردا

🤱🏻

قال الامام الصادق – (عَلَیْهِ السَّلامُ):
مَن قَـبَّلَ وَلَدَهُ كَـتَبَ اللّهُ‏ عَزَّوَجَلَّ لَهُ حَسَنَةً وَمَن فَرَّحَهُ فَرَّحَهُ اللّهُ‏ يَومَ القيامَةِ، وَمَن عَلَّمُهُ القُرآنَ دُعىَ بِالبـَوَينِ فَيُكسَيانِ حُلَّتَينِ يُضى‏ءُ مِن نورِهِما وُجوهُ اَهلِ الجَنَّةِ؛
هر كس فرزندش را ببوسد ، خداوند عزّوجلّ براى او ثواب مى‏نويسد و هر كسى كه او را شاد كند ، خداوند روز قيامت او را شاد خواهد كرد و هر كس قرآن به او بياموزد ، پدر و مادرش دعوت مى‏شوند و دو لباس بر آنان پوشيده مى‏شود كه از نور آنها ، چهره‏هاى بهشتيان نورانى می‌گردد.

(کافی-جلد 6-ص49 )

_____°•○•°•○•°•○•°•○•°_____

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا