تازه چه خبر

انجمن رمان نویسی کافه نویسندگان

با خواندن و نوشتن رشد کنید,به آینده متفاوتی فکر کنید که بیشتر از حالا با خواندن و نوشتن می‌گذرد.در کوچه پس کوچه‌های هفت شهر نوشتن با کافه نویسندگان باشید

معرفی مرتضی پاشایی

• شروع کننده موضوع ساعت دار
  • تاریخ شروع
  • بازدیدها 448
  • پاسخ ها 55
سرپرست بخش ادبیات + مدیر تالار نقد و کافه ژورنال
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
مرتضی پاشایی (۲۰ مرداد ۱۳۶۳ – ۲۳ آبان ۱۳۹۳) خواننده، آهنگساز، نوازنده و تنظیم کننده، موسیقی پاپ ایرانی بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
۱۳۶۳–۱۳۸۱ اوایل زندگی

مرتضی پاشایی، در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۶۳ در صادقیه تهران و در یک خانواده چهار نفره به دنیا آمد. پدرش همدانی است.[۱][۲] او از کودکی به موسیقی علاقه‌مند بود و موسیقی را از سیزده سالگی[۳] با نواختن گیتار آغاز کرد و سپس به یادگیری پیانو پرداخت.[۴] مرتضی پاشایی علاوه بر موسیقی، به بازیگری نیز علاقه‌مند بود و در دوران مدرسه در چند تئاتر به ایفای نقش پرداخت کرد. پاشایی همچنین مدتی به کلاس‌های بازیگری و تئاتر حمید سمندریان می‌رفت.[۵] مرتضی پاشایی تنظیم را نیز به صورت خودآموز فرا گرفت و دوران سربازی خود را در شهر کرمانشاه گذراند.[۶] وی دانشجو رشته گرافیک دانشگاه آزاد اسلامی بود.[۷]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
۱۳۸۴–۱۳۸۸ ورود به موسیقی

مرتضی پاشایی، در اواسط دهه ۸۰ از طریق آگهی روزنامه با یک شرکت موسیقی آشنا و سپس وارد همکاری شد. پاشایی در زمان حضورش در آن شرکت موسیقی با مهرزاد امیرخانی آشنا شد، کسی که تنها ترانه‌سرای ثابت آثار پاشایی تا زمان مرگش بود. حاصل همکاری پاشایی و امیرخانی یک مجموعه آلبوم و چند تک آهنگ بود که برخی از آن‌ها تا پیش از درگذشت مرتضی پاشایی منتشر نشده بودند.[۸] قطعه «می‌بخشم»، اولین تک آهنگ مرتضی پاشایی بود که با آهنگ و تنظیم پاشایی و ترانهٔ مهرزاد امیرخانی در سال ۱۳۸۶[۹] منتشر شد. پس از ساخت و انتشار چند تک آهنگ، مرتضی پاشایی از آن شرکت موسیقی خارج شد و تصمیم گرفت به صورت مستقل به فعالیتش در زمینه موسیقی ادامه دهد.[۱۰][۱۱]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
۱۳۸۸ آغاز فعالیت حرفه‌ای

مرتضی پاشایی، پس از خروج از آن شرکت، به همراه مهرزاد امیرخانی استودیوی شخصیشان را بنا کردند و به ساخت آهنگ پرداختند.[۱۲] آن‌ها در سال‌های اول فعالیت هنریشان هم‌خانه بودند و در استودیشان که در یک زیرزمین قرار داشت، زندگی می‌کردند.[۱۳] پاشایی در سال ۱۳۸۹ شروع به انتشار اینترنتی تک آهنگ‌هایش کرد و میان این تک آهنگ‌ها، قطعه «یکی هست» مورد استقبال واقع شد و پاشایی پس از انتشارش به شهرت رسید.[۱۴][۱۵]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
همیشه از «یکی هست» تعریف می‌کردیم و می‌دانستیم که قطعه زیباییست اما بشخصه انتظار نداشتم تا این حد محبوب شود. همیشه در کنسرت‌هایم گفته‌ام که «یکی هست» دلیل آشنایی من و مردم است. مرتضی پاشایی[۱۶]

— مرتضی پاشایی دربارهٔ آهنگ یکی هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
پاشایی، برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ به روی صحنه رفت و به اجرای قطعاتش پرداخت. او سه سانس کنسرت در مشهد و جزیره خارگ برگزار کرد که با استقبال خوبی مواجه شد، به طوری که که تمام بلیت‌های آن به فروش رسید و بیش از ۲۰۰۰ نفر در این کنسرت‌ها حضور پیدا کردند.[۱۷] به گفته مرتضی پاشایی، او مجوز کنسرتش را پیش از مجوز آلبومش دریافت کرد و زمانی به روی صحنه رفت که تنها ۴ ماه از آغاز فعالیت رسمی و انتشار قطعاتش گذشته بود.[۱۸][۱۹][۲۰]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
من از بچگی به ناصر حجازی علاقه داشتم و رفتنش خیلی از مردم را ناراحت کرد. من هم یکی از آن‌ها بودم و تصمیم گرفتم قطعه ای را به یادش بخوانم و به او تقدیم کنم. مرتضی پاشایی[۲۱]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
مرتضی پاشایی، همچین ترانه «تو راست میگی» و «مثل شیشه» را در برای سریال مثل شیشه خواند. این اولین باری بود که مرتضی پاشایی، تیتراژ پایانی یک مجموعه تلویزیونی را می‌خواند.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
پاشایی اولین آلبوم رسمی اش به نام «یکی هست» را پس از اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مهر ماه ۱۳۹۱ منتشر کرد و به جمع خوانندگان دارای آلبوم پاپ ایران پیوست.[۲۲] او پس از محبوب شدن قطعه «یکی هست»، اولین آلبوم رسمی اش را به همین نام نامگذاری کرد.[۲۳] پاشایی در اولین آلبومش از سبک‌های مختلفی استفاده کرد. تک آهنگ «آرزو» که در این آلبوم قرار داشت، تنها قطعه مرتضی پاشایی در سبک راک بود.[۲۴][۲۵][۲۶][۲۷][۲۸][۲۹] پاشایی در ساخت این آلبوم، علاوه بر مهرزاد امیرخانی (به عنوان ترانه‌سرا) با میلاد ترابی، پازل بند و علی بحرینی نیز همکاری داشت.[۳۰] تعدادی از سایت‌ها و خبرگزاری‌های موسیقی پس از انتشار اولین آلبوم مرتضی پاشایی، به پوشش اخبار و نقد و بررسی آن پرداختند.[۳۱][۳۲][۳۳]

آخرین ویرایش توسط مدیر:
عضو کادر مدیریت
سرپرست بخش
مدیر رسـمی تالار
نویسنده رسمی
کاریکلماتوریست‌
شاعر انجمن
مدرس انجمن
سـر‌دبیر انجمن
تیم تگ
منتقد انجمن
مشاور انجمن
ژورنالیست انجمن
گوینده انجمن
مقام‌دار آزمایشی
برترین‌ مقام‌دار سال
Apr
1,669
7,328
148
14
وضعیت پروفایل
نمی‌تونی من رو نبینی
مرتضی پاشایی، اولین کنسرتش پس از انتشار آلبوم یکی هست را در شهر زنجان برگزار کرد و سپس به همراه محمد علیزاده، یک کنسرت خیریه در شهر قزوین برگزار کرد و به اجرای قطعاتش پرداخت.[۳۴][۳۵] پاشایی سپس اولین کنسرتش در شهر تهران را در تاریخ ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۱ و در سالن نمایشگاه بین‌المللی برگزار کرد.[۳۶][۳۷]پوریا پورسرخ از مهمانان این کنسرت بود. پاشایی همچنین در سال ۱۳۹۱ از اولین مهمانان برنامه «خوشا شیراز» با مجری گری علی ضیا بود که به همراه امیر جعفری در آن حضور پیدا کرد و به اجرای زنده قطعه «یکی هست» پرداخت.[۳۸] پاشایی برای دفعات متعددی نیز در برنامه‌های رادیویی حضور یافت و به اجرای زنده قطعاتش پرداخت.[۳۹][۴۰]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Who has read this thread (Total: 0) View details

بالا